تعریف فروشنده و شرایط های فروشندگان

                       

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط فیلتر ایران‌ از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با فیلتر ایران‌ همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت فیلتر ایران‌ عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط فیلتر ایران‌ بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

 

   مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

   فاکتور هایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.

 

قوانین و مقررات

 

سفارش‌های خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل سلر سنتر، برای فروشنده قابل‌رؤیت است و فروشنده موظف است سفارش‌های ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته‌بندی کرده و به انبار فیلتر ایران‌ ارسال نماید.

هزینه‌های ارسال (از قبیل بسته‌بندی، بیمه، حمل و سایر هزینه‌های مربوطه) به انبار فیلتر ایران‌ بر عهده فروشنده است، در صورتی که خدمات مذکور بنا به درخواست فروشنده، از سوی فیلتر ایران‌ انجام شود، هزینه آن راسا و بدون نیاز به اطلاع و اجازه فروشنده، توسط فیلتر ایران‌ از محل فروش یا مطالبات فروشنده از فیلتر ایران‌ کسر و برداشت خواهد شد.(با توجه به جدول موجود در پنل سلر سنتر) در صورت نیاز، در انبار فیلتر ایران‌ به شکل امانی نگهداری می‌شود که در صورت نگهداری اجناس در انبار فیلتر ایران‌، هزینه‌های مربوط به انبارداری طبق جدول موجود درپنل سلر سنتر محاسبه و به‌عنوان بدهی فروشنده منظور خواهد شد. فیلتر ایران‌ تعهدی نسبت به نگهداری ها به‌صورت امانی در انبار خود ندارد.

قیمت ها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌گذاری(با توجه به جدول موجود در پنل سلر سنتر)، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش های خود بر روی وب درگاه اینترنتی فیلتر ایران‌ کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است. در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی وی، وی متعهد است را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی فیلتر ایران‌ تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده 7 قرارداد در خصوص عرضه ی ناموجود می‌شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد.

فروشنده اظهار می نماید که با عرضه در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی فیلتر ایران‌، حقوق مالکیت مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود. نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می‌باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفي ، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی فیلتر ایران‌ ارائه نماید. فروشنده متعهد می‌شود که های مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر ارسال نماید، در غیر این صورت فیلتر ایران‌ می‌تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده 9) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نمایدعلاوه بر این فیلتر ایران‌ بنا به تشخیص خود می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند.

فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌گونه ی تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و تضمین می‌کند تمامی ها و ملحقات فروخته و ارسال‌شده جزء های مجاز و قانونی و بهداشتی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به فیلتر ایران‌ یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. فروشنده اعلام می‌دارد مالک های معرفی‌شده است و آن‌ها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آن‌ها برای فروش ها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش ها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچ‌گونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با ها نیست.

در مواردی که فروشنده تولیدکننده نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیت‌های قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست فیلتر ایران‌ فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به فیلتر ایران‌ ارائه دهد. فروشنده متعهد است های موجود در انبار خود یا فیلتر ایران‌ را در پنل مرکز فروشندگان اعلام نماید. معرفی ی غیر موجود در پنل مرکز فروشندگان به عنوان ی موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به فیلتر ایران‌ و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت فیلتر ایران‌ بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

در صورتیکه فیزیک و ظاهر بسته‌بندی هنگام مرجوعی دارای آسیب دیدگی باشد ، خسارت به عهده ی فیلتر ایران‌ است . فروشندگانی که کالا های آنها دارای بسته‌بندی نامناسب است موظف هستند کیفیت بسته‌بندی های خود را ارتقا دهند و تمامی ها به صورت پلمپ به انبار ارسال شود. تا آن زمان فروشنده مربوطه ، موظف به دریافت مرجوعی هاست.مرجع تشخیص سلامت فیزیک و ظاهر بسته‌بندی طبق فایل پیوست ، فیلتر ایران‌ است.